Srijeda, 18. rujna 2024.

ŽUPANIJSKI KUP Čudesni Perika spašavao Herešinčane, ali Đelekovčani prošli na jedanaesterce

U srijedu je odigrana prva utakmica prvog kola koprivničko-križevačkog Županijskog nogometnog kupa.

U Herešinu je Omladinac, član Prve ŽNL, ugostio Osvit iz Đelekovca, člana Elitne lige, a utakmica je nakon 90 minuta završila rezultatom 1:1 pa je odluka o prolasku pala nakon jedanaesteraca.

Đelekovčani su od prve minute silovito napadali domaće redove, ali Herešinčane je sjajnim obranama spašavao Luka Perika, mladi vratar kojeg su Močile pustile na kratku posudbu u Omladinac jer njihov vratar Matija Međimorec ima problema s ozljedom.

I kada se to rijetko tko nadao s obzirom na viđeno na terenu, pred kraj prvog poluvremena Herešinčani su poveli preko Roberta Drakslera. Nakon 10-ak minuta igre u nastavku Osvit je izjednačio preko Patrika Lopatnika, a rezultat se do kraja nije mijenjao. Dodajmo da je Perika skinuo zicer i pred sam kraj susreta.

Otišlo se na izvođenje jedanaesteraca, a tu su s(p)retniji nakon sedam serija bili nogometaši Osvita. Perika je “skinuo” jedan jedanaesterac, baš kao i za goste Jasmin Ramaj, dok je jedan domaći nogometaš promašio cijela vrata u ključnoj sedmoj seriji.