Petak, 20. rujna 2024.

VIDEO Nemile scene na kraju utakmice između Dinama i Varteksa u Predavcu

Donosimo vam snimku nemilih scena iz Predavca koju su nam dostavili pravi nogometni zaljubljenici s bjelovarskog područja, zgroženi time što se sve događalo

Nogometaši Varteksa iz Varaždina u nedjelju su upisali uvjerljivu 3:0 pobjedu kod Dinama u Predavcu u četvrtom kolu Treće nogometne lige Sjever. Strijelci za momčad Dražena Beseka bili su Matija Kanceljak u 59. i 85. minuti te Renan Da Silva Sousa u 71. minuti.

Nažalost, ovaj sportski događaj na kraju utakmice zasjenila je velika tučnjava na tribini.

Ovako je ukratko situaciju upisao delegat Robert Špiranec iz Virovitice u zapisniku.

“…Utakmica je bila fer i korektna do samog kraja kada dolazi do incidenta. Naime, nakon komešanja na tribini gdje su bili gostujući navijači, do tribine dolazi domaći igrač broj 6 (Jozo Filjić, op.a.) koji preskače ogradu i fizički se obračunava s gostujućim navijačima. Detaljniji opis događaja bit će u izvješću”, napisao je delegat.

Nogometni klub Dinamo iz Predavca na svojoj službenoj Facebook stranici do ponedjeljka u 21 sat još nije objavio ni rezultat utakmice pa tako ništa ni o nemilim scenama. S druge strane, Varteks je na svojoj službenoj internetskoj i Facebook stranici ovako opisao situaciju s kraja ogleda u Predavcu.

“U posljednjim trenucima utakmice zakuhalo se na tribini. Dio domaćih navijača krenuo je u obračun s navijačima gostiju, od kojih su mnogi bili i u pratnji male djece. Potpuno nepotrebno i za svaku osudu. Huliganizmu nije mjesto na sportskim terenima…”

Iz Policijske uprave bjelovarsko-bilogorske o događaju u ponedjeljak nisu izvijestili javnost na svojim internetskim stranicama, no za pretpostaviti je da je istraga u tijeku…

Nemile scene na utakmici između Dinama i Varteksa u VaraždinuLokalni portal Bjelovar.live večeras je donio tekst pod naslovom “Predavačka Brana ponovo diše punim plućima” u kojem je autor Damir Župan, među ostalim, napisao:

“…Pored velikih čestitki nogometašima Varteksa i treneru Beseku na lijepoj utakmici svakako treba pohvaliti i mladog domaćeg vratara Šimuna Holičeka koji je najzaslužniji što Dinamo u sudaru s Varteksom nije ‘fasovao’ punu vreću pogodaka.

Tom pohvalom ujedno prestaju bilo kakvi pozitivni epiteti na račun Dinama, ali prije svega na račun jednog dijela njihovih navijača koji su ponovo osramotili predavački nogometni klub koji se usprkos velikom ulaganju i velikoj brizi vrijednih klupskih djelatnika očito ne može izvući iz ralja primitivizma.

Naime, mnogi koji dugi niz godina redovno dolaze na predavačku Branu već su se počeli zapitkivati:

‘Što se to događa s Dinamom i je li predavački klub izgubio prepoznatljivost koja ga je inače krasila u nogometnim krugovima sjeverne regije’.

Odgovor na to pitanje dobili su u nedjelju na utakmici Dinama i Varteksa koja je na Branu vratila policiju koja je na tom igralištu već tradicionalno rado viđen gost.

Pored drage nam policije na Branu je vraćena toliko voljena nekultura, primitivizam i svi slični epiteti koji inače krase neke druge regije bivše nam države.

Što se ovom prilikom dogodilo na Brani?

E, baš kada se Dinamo pomirio s porazom i kada je vidio da se ne može nositi s Varteksom, u 87. minuti utakmice došlo je do gužve i naguravanja na dijelu tribine gdje su se nalazili gostujući navijači.

Ta gužva narasla je prvo do slabog fizičkog obračuna pa u pravi fizički obračun između domaćih i gostujućih navijača, a sve je kulminiralo kada je u ring uletio domaći igrač Jozo Filjić koji je od 63. minute mirno sjedio na klupi za pričuve.

Filjić umjesto da umiruje gledatelja širokim je ‘krošejima’ udarao po svemu do čega je stigao tako da se borba s tribina preselila na travnjak.

Na žalost po promatrače ove cirkusarije označen je kraj prve runde.

Međutim, do nastavka borbe nije došlo jer je mudri glavni sudac Hlevnjak iz Herešina umjesto prekida označio kraj utakmice čime su se Filjić i ostali akteri smirili.

E, tada je došla policija koja je na Branu vratila i duh nikad zaboravljenog vremena”, piše Bjelovar.live.

O ovom će se slučaju sigurno uskoro oglasiti i iz nadležne nogometne organizacije, a mi vam u nastavku donosimo snimku nemilih scena iz Predavca koju su nam dostavili pravi nogometni zaljubljenici s bjelovarskog područja, zgroženi time da se tako nešto događa na našim terenima, tim više jer je riječ o visokoj Trećoj nogometnoj ligi.

Dinamo Predavac – Varteks 0:3 (0:0)

Predavac. Igralište Brana. Gledatelja: 200. Glavni sudac: Tomislav Hlevnjak (Herešin), pomoćni suci: Marko Gašparić (Virovitica), Saša Ličinić (Orahovica).

Strijelci: 0:1 Kanceljak (58), 0:2 Renan (73), 0:3 Kanceljak (85).

Dinamo: Holiček, Filjić (od 63. Baranašić), Regvar, Kuprešak, Legčević, Grgić (od 67. Pašalija), Vrbanić, Bačić, Prskalo, Vujašković (od 73. Varat), Antić. Trener: Krešimir Ganjto.

Varteks: Banfić, Mihalinec, Ptiček, Katanec, Matova, Kukec, Havojić (od 84. Možanić), Hrženjak (od 61. Renan). Trener: Dražen Besek.