Utorak, 22. listopada 2024.

TREĆA LIGA Važna pobjeda Đurđevčana u Virovitici, novo slavlje Kotoripčana i uvjerljiv Varteks

U subotu i ponedjeljak na rasporedu su i utakmice 10. kola u Trećoj nogometnoj ligi – sjever.

U ponedjeljak će u Koprivnici igrati istoimeni domaćin i Slatina, a sve ostale utakmice odrađene su u subotu.

Graničar iz Đurđevca s 3:1 je slavio na gostovanju u Virovitici, a strijelci za Picoke bili su Adrijan Coha u 5., Ivan Vrkić u 31. i Zvonimir Fusić u 64. minuti. Domaćin je poveo u 2. minuti preko Marina Zdelara, a tijekom susreta nije realizirao još dva jedanaesterca, i to kod rezultata 1:1 i kod 3:1 za goste.

Andrej Jurinić u 8., Marijan Fotak u 20. i autogol Tomislava Pleića u 42. minuti zaslužni su za uvjerljivu pobjedu Poleta protiv Bilogore iz Grubišnog Polja u Svetom Martinu na Muri, a bez pogodaka je bilo na utakmicama između Pitomače i Garića te Rudara i ludbreške Podravine u Murskom Središću.

Najuvjerljiviju pobjedu upisao je varaždinski Varteks na gostovanju kod Međimurja u Čakovcu, bilo je 5:1 za goste. Strijelci za momčad Dražena Beseka bili su Matija Kanceljak u 9. i 73.,  Dejan Glavica s 11 metara u 58., Dino Kovačec u 61. i Filip Hrženjak u 87. minuti. Za Međimurje je strijelac bio Milan Edhil Place u 82. minuti.

Graničar je u Kotoribi ponovno slavio protiv Nedelišća. Nikola Golenja iz slobodnjaka s ruba šesnaesterca domaćina je doveo u vodstvo u 25. minuti, a konačni rezultat postavio je Dominik Arambašić u trećoj minuti nadoknade prvog poluvremena.

Dodajmo i da je Nedelišće susret završilo s dva igrača manje na terenu. Njihov vratar Domagoj Kanižaj pocrvenio je u 20. minuti “zbog sprečavanja protivnika u izglednoj prilici”, a u 86. minuti ranije je pod tuš otišao i Daniel Turk zbog vrijeđanja suca.

U susretu dvaju Dinama u Domašincu slavio je onaj domaći. Predavčani su kući otišli s tri gola u mreži. Strijelci su bili Dominik Novak u 3., kapetan Filip Petak s 11 metara u 11. i Luka Bacinger u 82. minuti.