Ponedjeljak, 16. rujna 2024.

Treća liga: Đurđevčani poraženi u golijadi, petica Pitomače, preokret Varteksa u posljednjim trenucima

U subotu su odigrane preostale utakmice 1. kola nove sezone Treće nogometne lige – sjever.

Graničar je na trećeligaškoj premijeri u Đurđevcu ugostio Bilogoru ’91 te je do same završnice imao bod u džepu, da bi na kraju ostao bez ičega.

Poveli su Picoki golom Ivana Vrkića u 10. minuti, a pet minuta kasnije Adrijan Coha povisio je na 2:0. Juan Carlos Moreno Zuniga smanjio je na 2:1 u 39. minuti, da bi Vrkić u 43. postavio 3:1.

Zuniga je drugi gol zabio u 61. minuti, a na 3:3 je izjednačio Domagoj Škojo u 76. Konačnih 3:4 za goste iz Grubišnog Polja postavio je Zuniga u 4. minuti sudačke nadoknade.

Pitomača je s 5:0 svladala Graničar iz Kotoribe, a zabijali su Marko Matančić (8′, 87′), Matej Babić (26′), Benjamin Radinković (54′) i Marlon Carvalho De Castro (71′).

Varteks je u Varaždinu preokretom osvojio puni plijen protiv Garića, Goste je u vodstvo doveo Filip Kožuhar u 5. minuti, izjednačio je Dejan Glavica u 40., a konačnih 2:1 postavio je Petar Havojić u 7. minuti sudačke nadoknade.

Podravina i Nedelišće u Ludbregu su odigrali 2:2, bodove su podijelili i Virovitica i Slatina, Međimurje je minimalno svadalo domašinečki Dinamo, dok je Rudar u Murskom Središću bio bolji od Dinama iz Predavca.

U četvrtak su prvenstvo otvorili Polet i Koprivnica, a momčad iz Svetog Martina na Muri u obranu naslova krenula je uvjerljivom pobjedom od 5:0.

Predsjednik Graničara Ivan Radman uoči premijere u Trećoj ligi: ‘Želimo stabilnu sezonu i plasman u gornjem dijelu ljestvice’