Nedjelja, 8. rujna 2024.

Slaven Belupo nije uspio pobijediti ni Istru, Glavčić promašio jedanaesterac i pogodio vratnicu u finišu susreta

Iznimno važnu utakmicu u grčevitoj borbi za opstanak odigrali su u subotu u Koprivnici nogometaši Slavena Belupa i pulske Istre.

Različitih su raspoloženja u ovaj susret ušle ove dvije momčadi. Iza Farmaceuta bilo je sedam utakmica bez pobjede u prvenstvu, dok je Istra u Koprivnicu stigla s tri pobjede zaredom.

Obje su momčadi do ovog susreta u dosadašnjem dijelu prvenstva osvojile 23 boda, ali je Istra odigrala utakmicu više. U aktualnoj sezoni međusobno su igrali po jednom u Koprivnici i Puli i svatko je ostvario po jednu pobjedu na svom terenu. U Koprivnici je rezultat bio 5:1, a u Puli 2:1, uz dva nepostojeća jedanaesteraca za domaćina koja je dosudio Igor Pajač.

Igralo se na početku iznimno čvrsto, obje momčadi nešto su pokušavale, ali bez nekih ozbiljnijih prilika. Igrače je na terenu ometao i snažan vjetar, a bilo je i dosta hladno.

U 22. minuti dosuđen je jedanaesterac za Slaven Belupo. Silva je srušio Knölla, zagrlio ga je rukom. Sudac Fran Jović pokazao je odmah na bijelu točku, a nakon pregledavanja snimke potvrdio je svoju odluku.

Loptu je uzeo najbolji igrač Farmaceuta ove sezone Glavčić, ali nije uspio realizirati najstrožu kaznu. Vratar Istre Lučić pogodio je pravu stranu i ukrotio njegov udarac.

Ubrzo je Slaven Belupo ipak poveo. Kapetan Istre Blagojević napravio je prekršaj na desnoj strani i za to je dobio žuti karton. Iz skraćenog kornera Glavčić je ubacio pred gostujuća vrata gdje se Iličić u 26. minuti najboje snašao u gužvi. Riješio se Špoljarića i Šutala i majstorski poentirao s dva-tri metra za vodstvo koprivničkog prvoligaša. Drugi je to gol Iličića ove sezone.

Nakon toga nije se ništa spektakularno događalo na terenu, a onda novi jedanaesterac na utakmici, ovaj put za goste. Igrala se 44. minuta. Najprije je Špoljariću zicer skinuo Filipović, a lopta se odbila prema Navarru kojeg točno na granici šesnaesterca nesmotreno ruši Goda. Je li bio unutra ili ne ovaj put VAR nije provjeravao. Za taj je start Goda i požutio.

Filipović je pogodio stranu, ali Gržanova lopta ipak je pronašla put do mreže. S izjednačenim rezultatom otišlo se na odmor.

U 49. minuti Knöll je za domaće imao sjajnu priliku, zicer, ali nije zabio. Lulić mu je dodao, imao je praznu jednu stranu gola, trebalo je samo pospremiti loptu u gol, no on je pucao kraj gola. Nevjerojatno.

Bilo je dosta prekršaja, krenuli su i kartoni, nervoza se osjetila u zraku. Važnost utakmice učinila je očito svoje.

Slaven Belupo bio je nešto konkretniji, ali se ništa opasno nije događalo do 79. minute. Korner je izveo Lulić, u gužvi se najbolje snašao van Bruggen i iz blizine pucao prema Lučićevim vratima, ali Navarro zaustavlja njegov udarac na crti.

Trener Farmaceuta Tomislav Stipić, koji je sve više na meti kritika navijača, bodrio je svoje igrače, tražio je od njih da pritisnu gas i da zabiju pogodak za pobjedu.

Okušao je u 83. minuti Goda udarac, ali lopta je otišla kraj gola. U 88. minuti još jedna odlična prilika za domaćina. Lulić je, nakon odigravanja Glavčića, bio u sjajnoj poziciji, ali brani Lučić njegov ne baš najbolji udarac.

U 92. minuti Glavčić je pogodio i vratnicu. Neće pa neće gol Farmaceute.

Vrijedan bod za Istru, očekivao je više Slaven Belupo, no dobra je stvar za obje momčadi da su posljednjeplasiranoj Lokomotivi, nakon njezinog poraza u Osijeku, pobjegli sada na četiri boda razlike.