Srijeda, 2. listopada 2024.

SHNL: Slaven Belupo nakon velike pogreške vratara ispustio bod u Velikoj Gorici

Nogometaši Slavena Belupa u ponedjeljak su gostovali kod Gorice u odgođenoj utakmici 8. kola SuperSport Hrvatske nogometne lige.

Susret je trebao biti odigran u subotu, no odgođen je zbog velike količine kiše koja je od travnjaka u Velikoj Gorici napravila ‘bazen’.

Slavenov trener Mario Kovačević nije mogao računati na napadače Iliju Nestorovskog (mišić lista) i Karla Butića (koljeno), pa je na poziciji špice krenuo Dominik Martinović.

Prvu priliku u 12. minuti nije iskoristio Grgić, minutu kasnije Sušak je odlično obranio pokušaj Kolara.

Nakon ubačaja iz kuta koji je uslijedio lopta je čudnom putanjom ušla u gol, no nakon pregleda snimke na VAR-u sudac Terzić označio je prekršaj na vrataru Slavena.

Novu priliku imao je u 15. minuti Grgić, no tukao je preko vratiju. U 22.minuti prijeti i Dolček, Banić je obranio, a odbijenu loptu Caimacov šalje visoko iznad gola.

Agbekpornu je u 27. minuti skrivio prekšraj za kazneni udarac nad Kolarom, sudac ga je dosudio nakon intervencije VAR-a i pregleda snimke, a siguran realizator s bijele točke bio je Jurica Pršir.

Međutim, nije dugo trajalo slavlje domaćih navijača. Već u 30. minuti Grgić je uposlio Martinovića koji je pobjegao obrani Gorice i smireno matirao Banića za 1:1.

Prvu priliku u nastavku imao je Kolar, no njegov je udarac odlično zaustavio Sušak.

U 58. minuti domaći vratar Banić skrivio je kazneni udarac prekršajem na Dolčeku nakon jedne gužve u kaznenom prostoru Gorice. VAR je dugo provjeravao situaciju i na kraju je označeno zaleđe Dolčeka.

Veliku priliku propustio je Dolček u 66. minuti, nakon kornera je s pet metara iskosa tukao iznad grede.

U 72. minuti kontra Slavena, Martinović je bio u dobroj situaciji, no njegov je udarac u korner skrenuo Maloča.

Kovačević je prve promjene napravio u 75. minuti, ušli su Liber i Šakota umjesto Caimacova i Martinovića.

Napadao je Slaven u drugom poluvremenu, u 79. minuti još jednom je tukao Grgić, no opet nije namjestio svoj nišan te je lopta otišla iznad okvira vratiju.

I dok je izgledalo da će utakmica završiti remijem, čista lopta je ispala iz ruku Slavenovog vratara Sušaka. Bio je to krasan poklon za Šlogara koji je u 4. minuti sudačke nadoknade zabio za konačnih 2:1.

Sljedeće subote Slaven Belupo će u Koprivnici ugostiti Rijeku, dok Gorica gostuje kod Lokomotive.

Od 20 sati sastaju se Dinamo i Lokomotiva, a u nedjelju igraju Osijek – Varaždin i Rijeka – Hajduk.