Srijeda, 19. ožujka 2025.

Recidivist i za sve rizični vozač kažnjen s 45 dana zatvora, a oduzet mu je i automobil

To što je vozač bio pod utjecajem alkohola od 2,12 promila je samo jedan u nizu prekršaja koje je napravio

- Oglas -

U ponedjeljak oko 14.10 sati Ulicom Drage Lučana u mjestu Turopolje 37-godišnjak je upravljao osobnim automobilom marke Seat na kojem su se u tom trenutku nalazile nepripadajuće registarske pločice, zagrebačkih oznaka, a kretao se u smjeru jugoistoka.

Po uočavanju policijski su ga službenici zaustavili te obavljenim nadzorom vozila i vozača kao i alkotestiranjem utvrdili da kao ponavljač i rizični vozač upravlja vozilom za vrijeme dok mu je vozačka dozvola poništena, kao ponavljač prekršaja upravlja vozilom za vrijeme dok mu je izrečena zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilom B kategorije, upravlja vozilom pod utjecajem od 2,12 alkohola, upravlja vozilom, iako mu je isteklo važenje prometne dozvole, odnosno neregistriranim vozilom te kao vlasnik vozila nije sklopio ugovor o obaveznom osiguranju vozila u prometu.

Vozač je uhićen i doveden u službene prostorije na kriminalističko istraživanje, nakon čega je doveden na Općinski prekršajni sud u Velikoj Gorici.

- Oglas -

Policija je u optužnom prijedlogu predložila da se vozača proglasi krivim, kazni novčanom kaznom u iznosu od 920 eura, izrekne kazna zatvora u trajanju od 180 dana te zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilom B kategorije u trajanju od 30 mjeseci od kada ponovno položi vozački ispit.

Sud je okrivljenika zbog počinjenih težih prekršaja proglasio krivim i kaznio novčanom kaznom u iznosu od 360 eura, izrekao kaznu zatvora u trajanju od 45 dana i zaštitnu mjeru zabrane upravljanja motornim vozilom B kategorije u trajanju od 24 mjeseca, nakon čega je doveden u zatvor u Zagrebu.

Također, osobni automobil kojim je upravljao privremeno mu je oduzet.

Zbog počinjenog kaznenog djela krivotvorenja isprave, policijski su službenici protiv 37-godišnjaka redovnim putem podnijeli i kaznenu prijavu Općinskom državnom odvjetništvu u Velikoj Gorici, priopćili su iz Policijske uprave zagrebačke.

Oglas

Najnovije objave

Vezane vijesti