Četvrtak, 4. srpnja 2024.

[FOTO] Prva ŽNL: Miklinovec sredio Žabljane, Močilama golijada u Ivancu, Kalinovac preokrenuo protiv Starigrada

U subotu je odigrano prvih pet utakmica posljednjeg, 26. kola Prve koprivničko-križevačke županijske nogometne lige.

Prvak Graničar na oproštaju je uvjerljivo svladao Panoniju rezultatom 8:0.

Četiri gola zabio je Zvonimir Fusić, a po dva Jan Fusić i Nikola Suvajac.

Picoki odlaze u Treću nogometnu ligu – sjever, a još se ne zna koji će sve klubovi napredovati u Elitnu županijsku ligu. Prugovac ne zadovoljava jedan od propisanih uvjeta te još nije poznato hoće li biti primljen u odabrano županijsko nogometno društvo u koje ulazi i osam klubova iz Četvrte lige.

Dogodi li se da Prugovac mora ostati u Prvoj ŽNL, u Elitnu ligu vodilo bi i osmo mjesto koje je osvojio Miklinovec nakon što je s 3:1 svladao Tomislav Radnik.

Povela je Žuta podmornica golom Cleversona iz kaznenog udarca u 28. minuti. Domaćin je ostao s igračem manje nakon isključenja Dominika Nemčića u 33. minuti, a izjednačio je s bijele točke Matija Dimović u 36. minuti.

Novi gol iz penala stigao je u 50. minuti, opet je siguran bio Cleverson, a konačnih 3:1 za Miklinovec postavio je Mihael Balaško ‘Turbo’ u 84. minuti.

Miklinovec - Žabno
Detalj s utakmice Miklinovec – Tomislav Radnik // Foto: GČM

Kalinovac je preokretom stigao do pobjede protiv Starigrada 3:2, dok su Močile u golijadi u  Koprivničkom Ivancu svladale Slogu 3:5.

U ovom susretu od seniorske karijere oprostio se legendarni Mario Rac, koji je pet godina igrao za Slogu i postigao oko 130 pogodaka.

Domaćin je poveo golom Raca glavom, a početkom nastavka isti igrač je povisio na 2:0. Na 2:1 smanjio je Rumenjak, Palčić je glavom postavio 2:2, a za 3:2 hat-trick je kompletirao Rac.

Uslijedio je veliki preokret Močila, za 3:3 su domaći zabili autogol, potom je poentirao Horvatinović iz penala kojeg je izborio Palčić, a konačnih 3:5 postavio je Horvatinović.

Oproštaj Marija Raca
Mario Rac i ekipa Sloge iz Koprivničkog Ivanca // Foto: Klikaj.hr

Kiša golova pala je i u Novigradu Podravskom gdje je Rudar iz Glogovca svladao Dravu 3:7.

Za domaće su strijelci bili Antun Benko (2) i Petar Miketić, a za goste Stipe Batinović (4), Hrvoje Bači, Nikola Hunjet i Karlo Babok.

U nedjelju će Lipa u Hlebinama ugostiti Osvit, dok Tomislav u Drnju igra s Prugovcem.