Podravina se, osim prirodnim blagodatima, može i mora pohvaliti brojnim nepokretnim i pokretnim kulturnim dobrima.
Među važnijima nalazi se i koprivnička barokna crkva Uznesenja Blažene Djevice Marije u Močilama s cjelokupnim inventarom u koji se ubrajaju i župne orgulje, odnosno pozitiv s osam registara, manualom i pedalom Josipa Otoniča iz 1807. godine.
Orgulje su, zalaganjem župnika mons. Leonarda Markača, nakon desetljeća šutnje vraćene u funkciju te i danas služe pri glazbenom oblikovanju liturgijskih slavlja.
Iako malen, instrument je izazov svakom orguljašu te zahtjeva pažljivo biranje koncertnog programa.
Na inicijativu župnika Markača, župni orguljaš, student treće godine Instituta za crkvenu glazbu Katoličkog bogoslovnog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, mag. theol. Ivon Fabijanec u predvečerje svetkovine Uznesenja Blažene Djevice Marije, 14. kolovoza, održao je orguljaški koncert.
Svoje prve orguljaške korake Ivon Fabijanec započinje pri poznatoj koprivničkoj orguljašici mag.art. Nataliji Imbrišak u čijoj je klasi maturirao 2013. godine pri Glazbenoj školi u Varaždinu.
Za vrijeme studija teologije sudjeluje u pripremanju nosača zvuka zagrebačkih bogoslova ”U tebe se uzdam, Gospodine” kao voditelj i orguljaš Okteta zagrebačkih bogoslova.
Nakon završenog studija teologije, glazbeno obrazovanje nastavlja na Institutu za crkvenu glazbu gdje izučava orgulje u klasi izv. prof. art. Elizabete Zalović, hrvatske orguljašice.
Djeluje kao orguljaš i zborovođa u svetištu Majke Božje Močilske u Koprivnici, svetištu Predragocjene Krvi Kristove u Ludbregu te župi Presvetog Trojstva u Legradu.
Izvedena djela poznatih orguljaških majstora i skladatelja J. Pachelbela, G. Muffata, L. Ebnera, J. P. Sweelincka i drugih, te ona manje poznata anonimnih autora koji su djelovali na koprivničkom području, nagrađena su gromoglasnim pljeskom publike i željom da je ovakvih koncerata u svetištu Majke Božje Močilske više.
Tekst: Petra Korenjak, foto: Jelena Grubić