Ponedjeljak, 16. rujna 2024.

Mlađe juniorke krenule pobjedom na Svjetskom prvenstvu u Kini

S devet pogodaka Lucija Renić bila je najučinkovitija u našim redovima. Po četiri su dale Tara Đelekovčan i Ivana Fratnik

Hrvatska mlađejuniorska rukometna reprezentacija pobjedom je započela natjecanje na Svjetskom prvenstvu u Kini.

U 1. kolu skupine B naše mlade rukometašice pobijedile su Nigeriju 31:11. Sve je bilo jasno već nakon prvog poluvremena koje je Hrvatska dobila s deset razlike, izvijestio je HRS.

”Bolji početak susreta od onoga što su napravile u prvih deset minuta hrvatske rukometašice nisu mogle poželjeti. Povele su 5:0. Nigerija je svoj prvi pogodak postigla tek u 11. minuti. Hrvatska je zabijala u serijama pa je njezina prednost stalno rasla. Odlično je funkcionirala i naša obrana pa su Nigerijke imale velikih problema da stignu do naših vrata. Prvi dio hrvatske igračice završile su u velikom stilu nizom od šest pogodaka i na predah otišle s golemih deset razlike (16:6).

I nastavak je bio odličan. S četiri pogotka za redom na samo početku, u 36. minuti bile su na 14 pogodaka prednosti. Naravno da je to otvorilo mogućnost izborniku Vedranu Krkaču da rotira i razigra cijelu ekipu. Nigerija nam je u drugom poluvremenu zabila samo pet pogodaka. Završilo je 31:11. S devet pogodaka Lucija Renić bila je najučinkovitija u našim redovima. Po četiri su dale Tara Đelekovčan i Ivana Fratnik. Najbolja u nigerijskim redovima bila je Blessing Igbenedion s tri pogotka.

U drugom susretu naše skupine Crna Gora je visoko porazila Angolu 26:16. Upravo je ta afrička reprezentacija sljedeći suparnik naših rukometašica i to već sutra, na Veliku Gospu u 6 sati po našem vremenu”, stoji u izvještaju HRS-a.

U18 IHF SP: SKUPINA B, 1.KOLO

HRVATSKA – NIGERIJA 31:11

CRNA GORA – ANGOLA 26:16