Ponedjeljak, 16. rujna 2024.

Mlade hrvatske rukometašice upisale novu pobjedu na Svjetskom prvenstvu u Kini

Posljednji susret u prvom dijelu natjecanja Hrvatska protiv Crne Gore igra u subotu, 17. kolovoza u 6 sati po našem vremenu.

Hrvatska ženska mlađa juniorska rukometna reprezentacija pobijedila je Angolu 30:14 u 2. kolu Skupine B Svjetskog prvenstva koje se održava u Kini i tako osigurala nastup u drugom krugu, izvijestio je HRS.

Za dva dana naše mlade rukometašice s Crnom Gorom odlučuju o prvom mjestu u skupini-

Poput Nigerije, ni drugi afrički predstavnik koji se našao u našoj skupini, a riječ je o jednoj od najboljih škola na tom kontinentu, nije bio dorastao suparnik. Hrvatska je zapravo imala malo jači trening. Otvorile su naše igračice susret serijom 4:0. Onda su primile jedan pogodak pa do 21. minute napravile niz od 11 pogodaka za redom. Tada je stigao drugi pogodak Angolki. Na kraju prvog poluvremena imale su plus 15 (19:4).

U nastavku su malo spustile ritam. Izbornik je još jedno kratko vrijeme na terenu držao najbolju postavu, a onda krenuo s izmjenama jer je želio razigrati i ostatak ekipe. Isto vrijedi i za vratarke koje bi trebale biti naša jaka snaga u nastavku svjetskog prvenstva. Najveća prednost koju je hrvatska rukometna mladost imala bilo je plus 18 i to u nekoliko navrata. Završilo je sa 16 pogodaka viška na našoj strani čime je Hrvatska u dva susreta napravila gol razliku od plus 36. Najbolje u našim redovima bile su Katja Vuković s osam pogodaka iz 10 pokušaja te Ivana Fratnik koja je imala realizaciju sedam od sedam. Ukupno 11 obrana imale su naše vratarke (Nika Kraljević 8, Marta Turkalj 3). Kod Angole najbolja Pascoal Rossana Patricia Paulino sa šest pogodaka.

U drugom susretu naše skupine Crna Gora je uvjerljivo pobijedila Nigeriju 26:9 i za dva dana će protiv Hrvatske odlučivati o 1. mjestu. Ono što je puno važnije je da su obje reprezentacije osigurale drugi krug u kojemu se spajaju s ekipama iz Skupine A u kojoj sa za dva mjesta bore Švedska, Austrija i Srbija.

U18 IHF SP: SKUPINA B, 2. KOLO

HRVATSKA – ANGOLA 30:14

CRNA GORA – NIGERIJA 26:9