Četvrtak, 19. rujna 2024.

Luka Baković osvojio prvu medalju za Hrvatsku na Paraolimpijskim igrama u Parizu

Prvu medalju za Hrvatsku na Paraolimpijskim igrama u Parizu osvojio je hrvatski paraatletičar Luka Baković.

Ovaj 26-godišnji Splićanin ostvario je najveći uspjeh karijere osvajanjem brončane medalje u bacanju kugle u kategoriji F46.

Ostvario je rezultat 16,27 metara. Zlato je pripalo Kanađaninu Gregu Stewartu (16,38 m), a srebro je osvojio Indijac Sachin Sarjerao Khilari (16,32 m).

Inače, Baković je ove godine osvojio brončanu medalju i na Svjetskom paraatletskom prvenstvu u japanskom Kobeu.

Baković je u dobi od 16 godina dominirao u parataekwondou, bio je europski i svjetski prvak u kategoriji do 75 kilograma, no nakon ukidanja njegove klasifikacije počeo se baviti atletikom.