Srijeda, 18. rujna 2024.

LIGA PRVAKINJA Podravka dobro krenula protiv Ferencvaroša, pa doživjela uvjerljiv poraz

Šteta što gošće nisu znale naplatiti dobro izdanje vratarke Lucije Bešen koja je u prvih pola sata skupila devet obrana

Rukometašice Podravke Vegete gostovale su u subotu kod Ferencvaroša u Mađarskoj u utakmici 2. kola Lige prvakinja.

Upisale su Koprivničanke i drugi poraz, mađarske prvakinje su objektivno bolje i jačem, no teško se oteti dojmu da je Podravka u Erdu mogla i bolje proći.

Odlično je ekipa Ivice Obrvana otvorila utakmicu, povela je 4:8 u 11. minuti, ali ubrzo je stala i domaćin je u 19. minuti preokrenuo rezultat na 10:9.

Nakon toga Ferencvaroš je pojačavao ritam te je na odmor otišao s lijepom prednošću od 17:12. Šteta što gošće nisu znale naplatiti dobro izdanje vratarke Lucije Bešen koja je u prvih pola sata skupila devet obrana.

Ni u nastavku Podravka nije bila dovoljno agresivna u obrani, kasnilo se s izlascima na suparničke igračice, a u napadu se teško pronalazilo rješenja bez kreacije raspoložene Pletikosić.

Koprivničanke u drugom dijelu nisu bile ni blizu povratka u utakmicu, Ferencvaroš je iskusno kažnjavao sve njihove pogrepke i na kraju bez problema upisao planirane bodove.

To je jednostavno škola koju treba platiti, jer mnoge Podravkine igračice po prvi put u karijeri igraju Ligu prvakinja.

Još netko se uči na najvišoj razini, to su mlade talijanske sutkinje koje su sudile slabo i domaćinski.

U sljedećem kolu Podravka Vegeta u subotu dočekuje rumunjski CSM Bukurešt.