Četvrtak, 24. listopada 2024.

Košarkaški Međimurja osvojili Kup Krešimira Ćosića sjeverne regije

Što se tiče Kupa Krešimir Ćosić ova pobjeda donosi novu košarkašku poslasticu u Čakovec i cijeli kraj jer nakon dužeg niza godina igra se za plasman među 16 najboljih hrvatskih klubova u ovom natjecanju

Bila je to sjajna košarkaška srijeda u Čakovcu i Međimurju. Košarkaši Međimurja pobjednici su Kupa Krešimir Ćosić regije sjever. Nakon pehara u međimurskom kupu, napravili su novi uspjeh pobjedom 95-91 (29-25, 27-25, 18-25, 21-16) protiv ponajbolje ekipe sjevera Radnika iz Križevaca, osvajača koprivničko-križevačkog kupa.

Mlada ekipa Međimurja iznenadila je velikog favorita uoči ovog finala i potpuno zasluženo stigla do pobjedničkog pehara. Uz sjajnu podršku navijača koju dugo nije viđena na jednoj čakovečkoj košarkaškoj utakmici, na popunjenim tribinama dvorane čakovečke 1. OŠ odigrala je modernu i atraktivnu košarku od početka do kraja susreta i to je na kraju donijelo lijepu pobjedu.

Iskusna ekipa gostiju dobro je započela utakmicu (0-9), ali u kombinaciji košarke s puno tempa, iskorištavanja svake prilike za brzi protunapad i dobre organizacije “cijelog napada”, Međimurje je sredinom prve četvrtine preokrenulo utakmicu na svoj mlin.

Predvođeni sjajno raspoloženim kapetanom Mislavom Kranjčecom preuzeli su vodstvo i iskorištavali svaku pruženu priliku za realizaciju. To je donijelo vodstvo nakon prvih deset minuta igre 29-25.

Najbolji dio igre za međimursku momčad bila je druga četvrtina. Tu su pokazali svu raskoš talenta igre i šuta koje imaju mlade snage Šarić i Hren (2007. godište), uz dirigentsku palicu i atraktivne prodore zagrebačkog pojačanja Palića.

Svoj obol u obrani dali su Zaspan i Gašparić, tako da je prednost Međimurja pred kraj prvog poluvremena bila +9 poena. Bila je prilika da se ode i na dvoznamenkastu prednost pred sam kraj, ali Radnik je ipak ostao blizu, rekli bismo “samo” na -6 sa zvukom sirene prvog dijela.

U trećoj četvrtini Radnik je pokušao sve da preokrene rezultat u svoju korist i to mu je uspjelo krajem te dionice. Međutim, Međimurje se nije predalo i utakmica je ušla u potpuno neizvjesnu posljednju dionicu.

Uslijedilo je vrlo napetih 7-8 minuta u kojima se igralo koš za koš. Sve do ulaska u zadnje dvije minute utakmice bilo je napeto i neizvjesno. Ljubitelji košarke mogli su vidjeti niz atraktivnih akcija i poteza s jedne i druge strane.

I onda je Međimurje prelomilo utakmicu u svoju korist. Odličnom igrom u obrani zaustavili su križevački napad, odvojili se na +5 razlike s tricom kapetana Kranjčeca te sačuvali prednost za konačnu pobjedu 95-91 i eksploziju veselja u dvorani.

Iako je sezona tek počela, mlada ekipa Međimurja koju vodi trener Stjepan Štef Novak, a pomaže mu Danijel Krajačić, pokazala je kako se igra kvalitetna i atraktivna košarka.

Predstavnici regije sjever i Hrvatskog košarkaškog saveza Željko Križić i Zdravko Rupnik uručili su domaćoj ekipi zlatne medalje, a nakon toga je kapetan Mislav Kranjčec podigao velikih pehar za lijepu večer čakovečke i međimurske košarke.

KK MEĐIMURJE: Šarić N. 26 (1×3), Hren N. 20, Gašparić V. 2, Kranjčec M. (cap.) 26 (3×3), Palić F. 19 (1×3), Zaspan F. 2, Rušnjak J. -, Balent T. 0, Maček M. -, Pongrac T. 0, Karamatić R. -, Zember F. -; TRENER: Novak S.

KK RADNIK: Filipović P. -, Kurpez M. 23 (4×3), Mileković I. 0, Šašek F. 2, Biondić L. -, Fržović L. -, Svoboda I. (cap.) 33 (5×3), Matoić M. 11 (1×3), Gatarić J. 11, Žulj T. 8, Bolčić R. 3; TRENER: Matoić T.

“I nakon ove lijepe i velike pobjede, izazov za našu ekipu bit će i dalje svaka utakmica koja predstoji”, priopćili su iz KK Međimurja.

Što se tiče Kupa Krešimira Ćosića ova pobjeda donosi novu košarkašku poslasticu u Čakovec i cijeli kraj jer nakon dužeg niza godina igra se za plasman među 16 najboljih hrvatskih klubova u ovom natjecanju.

Međimurje je u srijedu kasno navečer saznalo protivnika i to će biti hrvatski prvoligaš Marsonia iz Slavonskog Broda.

Utakmica Međimurje – Marsonia igra se već u srijedu, 30. listopada, s početkom u 19 sati u dvorani I. OŠ Čakovec.

“Košarkaška je to poslastica i poziv svim našim navijačima i ljubiteljima košarke da napune čakovečku dvoranu”, zaključili su iz kluba.

Prije toga Međimurje čeka nova utakmica s Križevčanima, ovaj put u prvenstvu.

Utakmica trećeg kola Druge košarkaške lige sjever Međimurje – Radnik igra se u subotu, 26. listopada, s početkom u 19 sati, ali u dvorani II. OŠ Čakovec, gdje će ovaj klub odigrati većinu prvenstvenih utakmica ove sezone.