Srijeda, 16. listopada 2024.

Košarkaši križevačkog Radnika pobjedom u Virju najavili borbu za naslov prvaka

Za cijelu ekipu Radnika se može reći da izgleda odlično pripremljena i gori od želje za naslovom prvaka

Četverostruki branitelj naslova prvaka, Podravac iz Virja, poražen je već u prvom kolu Druge košarkaške lige sjever, i to na svom parketu. Bolji od njih rezultatom 92:77 bio je križevački Radnik koji je na taj način najavio borbu za naslov prvaka.

Prvo je poluvrijeme prošlo u izjednačenoj borbi da bi se na odmor otišlo pri rezultatu 37:41. Kada se početkom drugog poluvremena teško ozlijedio Jura Balaško, to je ostavilo velikog traga na domaćoj ekipi, pa je do kraja treće četvrtine rezultat otišao na 58:70, što je do kraja za Virovce bilo nedostižno.

Kod pobjednika je najefikasniji bio Ivan Svoboda (23, 5×3), pod obručima je dominirao Patrik Cinrić, a osim toga je stigao postići 22 koša. Možda svoju najbolju utakmicu u karijeri odigrao je Mario Matoić (18, 2×3), koji je odlično odigrao u obrani, a napadački radio veliki nered u virovskoj obrani. Veliki doprinos pobjedi dali su i ostali igrači, a za cijelu ekipu Radnika se može reći da izgleda odlično pripremljena i gori od želje za naslovom prvaka.

Kod Podravca je prednjačila trojka, Stefan i Julijan (3×3) Zadravec koji su postigli po 22, te Domagoj Kuzmić s 20 koševa. Ostali igrači nisu bili na njihovoj razini.

Utakmica je kao i obično protekla u velikoj borbi u kojoj su gosti imali više snage. Mnogobrojni gledatelji su u vrlo bučnoj atmosferi mogli uživati u čarima igre pod obručima.

U ostalim utakmicama Varaždin je visoko porazio Koprivnicu, bilo je 90:35, (Smontara 23 (4×3), Štambuk 16 (1×3), Majdak 16 kod Varaždina, a R. Mihoković 12 (3×3) kod Koprivnice).

Đurđevačka Mladost je teže od očekivanog pobijedila Virku sa 76:65 (Jančijev 26 (4×3), Beljan 12, Odobašić 10 kod Mladosti, a Pažin 18 kod Virke).

Bjelovarski Vedi je bio bolji od Petra Zrinskog iz Vrbovca rezultatom 89:78 (Čimbur 21 (4×3), Jurički 20 (1×3), Jukić 19 (2×3), Vrdoljak 11 kod Bjelovarčana, a Vrinjanin i Valenti (1×3) po 19, Tušek 16 (3×3) kod Vrbovčana).

Jedino iznenađenje dogodilo se u Čakovcu gdje je novajlija u ligi Grafičar pobijedio domaće Međimurje rezultatom 87:92. Kod Međimuraca je Palić postigao 22 (2×3), Hren 18 (1×3), Kranjčec 16 i Šarić 12 (1×3), a kod Ludbrežana Krušelj 24 (2×3), Horvat 19 (4×3), Vadlec 16 (3×3) i Križanić 14 (2×3).

Već prvo kolo je pokazalo da će prvenstvo biti zanimljivo i ponovno vrlo izjednačeno. Isto tako, već se naziru favoriti za gornji dio prvenstvene ljestvice i ekipe koje će se boriti za naslov prvaka.