Ponedjeljak, 16. rujna 2024.

Juniori Graničara iz Đurđevca ispisali povijest, u Varaždinu upisali prvi bod u Prvoj ligi

Za domaćina, kojeg vodi legenda HNL-a Miljenko Mumlek, u 20. minuti strijelac je bio Sven Lesjak, dok je za Picoke u 79. minuti zabio Florijan Raković, igrač koji je u igru ušao samo četiri minute ranije

Juniori Graničara danas su ispisali povijest kluba iz grada Picoka.

U trećem kolu Prve HNL za juniore upisali su prvi povijesni bod u najvišem rangu hrvatskog juniorskog nogometa.

Gostovali su igrači trenera Marija Vodanovića u Varaždinu gdje ih je ugostio istoimeni dugogodišnji prvoligaš koji je u prva dva kola upisao dvije pobjede.

Unatoč rezultatskom minusu, Đurđevčani su pokazali srčanost i izjednačili rezultat te naposljetku osvojili veliki bod. Utakmica je završila rezultatom 1:1. Za domaćina, kojeg vodi legenda HNL-a Miljenko Mumlek, u 20. minuti strijelac je bio Sven Lesjak, dok je za Picoke u 79. minuti zabio Florijan Raković, igrač koji je u igru ušao samo četiri minute ranije.

“Čestitke treneru, čestitke igračima. Ovo je sjajan poticaj za dalje, vidite da se može”, priopćili su iz đurđevačkog kluba.

U idućem kolu u Đurđevac stiže Gorica. Utakmica je na rasporedu u subotu u 10 sati.