Nedjelja, 8. rujna 2024.

Hrvatski nogometaši uvjerljivo pobijedili Egipat i osvojili ACUD Cup

Konačno rješenje stiglo je u 77. minuti kad je Lovro Majer ubacio iz slobodnog udarca, a Andrej Kramarić glavom matirao egipatskog vratara

Hrvatska nogometna reprezentacija u utorak je u Kairu odigrana finalnu utakmicu ACUD Cupa protiv domaćina Egipta.

Vatreni su pred velikim brojem gledatelja na Misr stadionu upisali pobjedu rezultatom 4:2 i tako osvojili ovaj turnir te se u dobrom raspoloženju vraćaju u svoje klubove.

Poveo je Egipat već u 6. minuti, strijelac je bio Rami Rabia. Hrvatska je ubrzo izjednačila, u 21. minuti krasno je pod gredu pogodio Nikola Vlašić kojem je asistirao Luka Modrić.

Hrvatski kapetan u 57. minuti upisao je i drugu asistenciju, a glavom je za preokret poentirao Bruno Petković.

Pitanje pobjednika je u 77. minuti kad je Lovro Majer ubacio iz slobodnog udarca, a Andrej Kramarić glavom matirao egipatskog vratara.

Povećanje vodstva na 4:1 donio je u 86. minuti Lovro Majer lijepim golom nakon dodavanja Kramarića, da bi u 4. minuti sudačke nadoknade Mohamed Abdelmonem glavom nakon kornera postavio konačnih 4:2.

HRVATSKA: Labrović (od 46. Kotarski) – Stanišić, Vida, Pongračić, Gvardiol (od 60. Juranović) – Modrić (od 60. Marco Pašalić), Brozović (od 46. Kovačić) – Majer, Vlašić (od 67. Mario Pašalić), Pjaca – Petković (od 68. Kramarić).
IZBORNIK: Zlatko Dalić.