Ponedjeljak, 16. rujna 2024.

HNL: Varaždinu susjedski derbi, suci opet oštetili Slaven Belupo

Nogometaši Slavena Belupa u subotu su gostovali kod Varaždina u utakmici 4. kola SuperSport Hrvatske nogometne lige.

Domaćin je u susjedskom derbiju slavio rezultatom 2:0, a suci su opet oštetili Slaven Belupo čiji je trener Ivan Radeljić bio na tribini zbog suspenzije, a momčad je vodio Marijo Dodik.

Varaždin je stigao u vodstvo u 64. minuti pogotkom Michelea Šege nakon velike pogreške gostujuće momčadi koja je na sredini terena ničim izazvana predala loptu suparniku.

Nakon toga u 68. minuti Alen Grgić je loptom u ruku pogodio Karla Lusavca. Trebao je to biti kazneni udarac, no Duje Strukan i njegov VAR kolega Dario Bel odlučili su da je to bilo – dozvoljeno igranje rukom!

Doista čudno, izgleda da više nitko ne zna što je penal, a što nije…

Varaždin je pobjedu potvrdio u 78. minuti kad je na asistenciju Šege zabio Lamine Ba.

Ostao je 2:0, to je treći Slavenov poraz u četiri kola i prva pobjeda Varaždina.

U sljedećem kolu Slaven Belupo dočekuje Istru 1961, dok Varaždin gostuje kod Lokomotive.