Ponedjeljak, 16. rujna 2024.

HNL: Slaven Belupo u Koprivnici izgubio od pulske Istre, Božiću poništen pogodak

U Koprivnici je u subotu odigrana utakmica 5. kola SuperSport Hrvatske nogometne lige između Slavena Belupa i pulske Istre 1961.

Farmaceuti su nakon jednog osvojenog boda u prva četiri kola bili pod imperativom pobjede, a trener Ivan Radeljić morao je odraditi i drugu utakmicu suspenzije zbog vrijeđanja suca Patrika Kolarića koji je arbitrirao protiv Lokomotive u Koprivnici (2:2).

Nije krenulo dobro za Slaven koji je u prvom poluvremenu prikazao prilično bezidejnu i nadasve bezopasnu igru. Nije ni Istra briljirala, ali je jednu jednostavnu akciju uspjela realizirati za minimalno vodstvo.

Kadušić je u 30. minuti asisitirao, a Čuić poentirao na drugoj vratnici za slavlje pulskih nogometaša na Apašu.

Početkom nastavka napravio je domaći stožer čak četiri promjene, uskoro i petu nakon Leškovićeve ozljede, ali nije pomoglo. Istra se uspješno obranila i ponijela sva tri boda u Pulu, dok Slavenu ostaju velike brige…

Dodajmo i da je u 65. minuti Božić postigao fantastični pogodak za Farmaceute, ali je ubrzo poništen. Dario Bel je uz pomoć VAR-a poništio gol zbog zaleđa. Dosta kontroverzna odluka. Video možete pogledati OVDJE.

VIDEO Sjećate li se kako je Rijeci u ožujku priznati pogodak u Koprivnici? Slavenu je protiv Istre (sličan) sada poništen

Slijedi stanka zbog reprezentacije, nakon toga Slaven gostuje u Osijeku pa dočekuje Dinamo.