Subota, 7. rujna 2024.

[FOTO] Županijski kup: Močile izvukle nulu u Cvetkovcu, Kalinovac remizirao u Koprivnici, Radnik i Ferdinandovac sigurni

Uzvratni susreti na rasporedu su u srijedu, 17. travnja

U srijedu su odigrane prve utakmice četvrtfinala Kupa Nogometnog saveza Koprivničko-križevačke županije.

Koprivnički županijski prvoligaš priredio je iznenađenje u Cvetkovcu. Tehničar je bio veliki favorit za pobjedu u prvog ogledu, no Močile su odličnom defenzivnom izvedbom stigle do remija bez pogodaka.

I dalje su Cvetkovčani favoriti, no Močilani će u uzvratu imati prednost domaćeg terena.

Koprivnica na umjetnoj travi Apaša nije uspjela slomiti otpor županijskog ligaša Kalinovca. Domaćin je poveo preko Mboua Eloundoua Marc-Randyja već u 4. minuuti, no uslijedio je preokret.

Stjepan Mikulinec izjednačio je u 1. minuti sudačke nadoknade prvog dijela, a Karlo Petrinić u 63. je pogodio za 1:2. Konačnih 2:2 postavio je Mihael Perić u 75. minuti.

Branitelj naslova Radnik Križevci nadvisio je Borca iz Imbriovca sa sigurnih 3:0. Luka Tihelka bio je strijelac već u 6. minuti, a Do Nascimento Honorio Allyson zabio je u 54. i 58. minuti.

Utakmicu je obilježila teška ozljeda Bohodana Myshenka koji je nakon pola sata igre stradao u sudaru s Balalom te ga je hitna pomoć prevezla u koprivničku Opću bolnicu.

Ferdinandovac je na domaćem terenu s visokih 4:1 svladao lanjskog finalista Tomislav iz Drnja.

Valentino Paradinović zabio je još jedan hat-trick, mrežu je pogađao u 22., 52. i 80. minuti, a u strijelce se upisao i Robert Kožar – Čarli u 90. minuti. Za goste je pogodio Luka Zlatar u 23. minuti.

Uzvratni susreti na rasporedu su u srijedu, 17. travnja.