Četvrtak, 4. srpnja 2024.

FOTO Više od 200 mališana sudjelovalo na 20. Olimpijskom festivalu dječjih vrtića u Novom Marofu

Cilj festivala je potaknuti djecu da aktivno sudjeluju u sportu i da im se pokaže da je sport zabavan, poručio je novomarofski gradonačelnik Siniša Jenkač

U organizaciji Zajednice sportskih udruga Grada Novog Marofa i dječjeg vrtića Novi Marof, u petak je u Sportskom parku Novi Marof održan jubilarni 20. Olimpijski festival dječjih vrtića – Novi Marof 2024.

Mališani iz vrtića Gumbek, Bambi, Pčelica, Sretna djeca, Leptirić, Tratinčica i Novi Marof, njih 220, natjecali su se u trčanju, štafeti 4×20, skoku u dalj, bacanju loptice i malom nogometu.

Olimpijskom festivalu dječjih vrtića u Novom Marofu

Festival je otvorio novomarofski gradonačelnik Siniša Jenkač koji je pritom zahvalio svima koji su se odazvali ovogodišnjem festivalu.

“Vjerujem da će biti zabavno, da će biti uspješno. Neka pobijedi najbolji i neka izostanu povrede. Suci neka pošteno i pravedno kroje svoje odluke”, rekao je gradonačelnik.

Dodao je kako je cilj festivala potaknuti djecu da aktivno sudjeluju u sportu i da im se pokaže da je sport zabavan, zbog čega mu je drago što se i ove godine odazvao velik broj dječjih vrtića i mališana.

Ukupni pobjednici 20. Olimpijskog festivala dječjih vrtića Novi Marof 2024. su djeca dječjeg vrtića Tratinčica iz Varaždinskih Toplica, dok je ‘fair play’ ekipom proglašena ekipa dječjeg vrtića Pčelica iz Bisaga.

Pojedinačni rezultati

Pobjednici malonogometnog turnira kod djevojčica bila je ekipa DV Gumbek, slijede DV Tratinčica i DV Novi Marof, dok su kod dječaka pobjednici ekipa iz DV Tratinčica, drugo mjesto DV Pčelica i treće DV Novi Marof.

U trčanju na 60 metara kod djevojčica pobijedila je Anja Slatina iz DV Novi Marof, zatim Ena Čolja iz DV Leptirić i Hana Hanc kao treća iz DV Tratinčica. U utrci dječaka najbolji je bio Damjan Denac iz DV Tratinčica, drugo mjesto osvojio je Emil Hrebak iz DV Bambi, dok je treći bio Niko Martinez iz DV Gumbek.

U bacanju loptice prvo mjesto osvojila je Amelie Vuradin iz DV Novi Marof, Elena Smođi iz DV Leptirić osvojila je drugo mjesto, a Nikol Levatić iz DV Gumbek treće. Kod dječaka prvo mjesto osvojio je Leon Hajduk iz DV Tratinčica, drugo mjesto Adam Turković iz DV  Gumbek, a treće mjesto Fran Klasić iz DV Pčelica.

U skoku u dalj prvo mjesto osvojila je Julia Tuk iz DV Novi Marof, drugo mjesto Julija Pokos iz DV Tratinčica, a treće Bruna Horvat iz DV Novi Marof. Kod dječaka prvo mjesto osvojio je David Čamić iz DV Sretna djeca, drugo Gabrijel Pofuk iz DV Sretna djeca, a treće mjesto Gabrijel Horvat iz DV Gumbek.

U disciplini štafeta 4×20 m najbolje su bile djevojčice DV Novi Marof, zatim DV Sretna djeca, i DV Tratinčica. Kod dječaka pobjednici su iz DV Bambi, zatim DV Tratinčica i DV Sretna djeca.

U natjecanju odgojiteljica u disciplini štafeta u guranju automobilske gume prvo mjesto osvojile su odgojiteljice DV Gumbek, drugo mjesto DV Pčelica, a treće mjesto odgojiteljice DV Leptirić.

Dodajmo da su sponzori ovogodišnjeg festivala, uz Grad Novi Marof, tvrtka Comet, M Desing i Art, Hrego Desing, Tehnoguma te voćarna Non stop Novi Marof.