Srijeda, 3. srpnja 2024.

FOTO Streličarski spektakl u Novom Marofu okupio brojne natjecatelje

Proteklog je vikenda u Sportskom parku u Novom Marofu održan Srednjoeuropski kup u streličarstvu (Central European Cup) te Prvenstvo Hrvatske na otvorenom za mlađe uzrasne kategorije.

Unatoč visokim temperaturama, na natjecanjima je sudjelovalo više od 160 streličarki i streličara.

Srednjoeuropski kup u streličarstvu održan je u organizaciji Grebengradskih streličara, a ujedno je bio i druga postaja od četiri (Slovenija-Lendava, Hrvatska-Novi Marof, Austrija-Gallizien i finale u Mađarskoj-Budimpešta) iz ciklusa istog.

Streličarsko natjecanje u Novom Marofu

Uz domaće predstavnike, natjecali su se predstavnici iz Slovenije, Austrije, Mađarske, Slovačke, Češke, Rumunjske i Srbije.

Turniru su prisustvovali novomarofski gradonačelnik Siniša Jenkač, koji je jedan od osnivača Streličarskog kluba Grebengradski streličari i predsjednik Hrvatskog streličarskog saveza Darko Uidl.

Streličarke i streličari natjecali su se u kategorijama kadeta (U18), juniora (U21) i seniora u stilu zakrivljenog, složenog i golog luka priznatih od strane Svjetske i Europske streličarske federacije.

Što se domaćih predstavnika tiče, u kategoriji golog luka (U18), prvo mjesto je osvojio Lovro Petrinjak. U kategoriji složenog luka (U18), Nika Žugec je osvojila četvrto mjesto.

Podsjetimo, dvojica najboljih predstavnika Grebengradskih streličara nisu nastupila. Lovro Černi je odlučio uzeti kraću pauzu nakon mnogobrojnih odličnih nastupa, dok je Adam Gradiščak ozlijedio rame.

Grebengradskim streličarima je ovo treća godina u nizu kako im je povjerena organizacija ovog natjecanja, a iz direkcije Cupa stižu samo pohvale za dosadašnji visoki nivo organizacije.

U nedjelju je nastavljeno u natjecateljskom tonu. Održano je Prvenstvo Hrvatske na otvorenom za mlađe uzrasne kategorije. Streličarke i streličari natjecali su se u U11, U13 i U15 kategorijama, u muškoj i ženskoj konkurenciji, u stilu zakrivljenog, složenog, golog, tradicionalnog i dugog luka.

Domaći predstavnici su i ovog puta ostvarili odlične rezultate. U ženskoj U15 kategoriji golog luka, Izidora Vuger bila je prva, dok je Lana Horvatić osvojila drugo mjesto. U muškoj U13 kategoriji golog luka, najbolji rezultat ostvario je Vid Marenčić osvojivši odlično treće mjesto.