Subota, 26. listopada 2024.

[FOTO, VIDEO] Slaven Belupo u završnici ispustio pobjedu protiv Šibenika

U Koprivnici je u petak pred 785 gledatelja odigrana prva utakmica 11. kola SuperSport HNL-a između Slavena Belupa i Šibenika.

Iako su domaći od početka pritisnuli, poveli su gosti. U 20. minuti Šime Gržan je zbacio s desne strane, a Ivan Božić je na drugoj vratnici nadmudrio Boseca i spremio loptu u mrežu za 0:1.

Ipak, gostujuća prednost nije dugo potrajala, već u 30. minuti izjednačio je Ilija Nestorovski koji je pogodio glavom nakon ubačaja Ljubana Crepulje iz slobodnog udarca.

Preokret je stigao u 57. minuti, kad je Antonio Bosec ubacio s desnog boka, a Slavenov kapetan Tomislav Božić glavom pogodio za 2:1.

Michael Agbekpornu je u 75. minuti naivno zaradio drugi žuti karton i ostavio svoju momčad na cjedilu, a to je Šibenik iskoristio u 88. minuti.

Vratar Ivan Sušak je odbio loptu u vis nakon snažnog udarca Majića, Lovre Kulušić je vratio pred gol, a Marin Prekodravac ju je ugurao u gol za konačnih 2:2.

U sljedećem kolu Slaven Belupo gostuje kod Lokomotive u Zagrebu, dok će u utorak odigrati prijateljslku utakmicu u Vrbovcu u povodu stote obljetnice domaćega kluba.