Utorak, 22. listopada 2024.

FOTO Elitna liga: Cvetkovčani u derbiju srušili Kloštrane, Kalinovčani preokretom do slavlja protiv Đelekovčana

Ovog vikenda igraju se utakmice devetog kola u Elitnoj koprivničko-križevačkoj županijskoj nogometnoj ligi.

Prvi su na teren već u petak u večernjem terminu u Virju izašli igrači Podravca i Tomislava Radnika iz Svetog Ivana Žabna. Iznimno zanimljiv susret završio je podjelom bodova, bilo je 3:3.

Strijelci za Podravac bili su Ivan Peršinović u 14. i Hrvoje Hrženjak u 35. i 45.+1 minuti, dok su za goste mrežu pogađali Brazilac Tiago u 42., Leonardo Ferenčak u 66. i Marko Stubičan u 84. minuti.

Dodajmo i da su gosti završili utakmicu s devet igrača na terenu. Zbog dva žuta kartona, odnosno isključenja u 72. minuti ostali su bez Luke Prskala, a u 87. minuti i bez Tomislava Vrbančića. Snimku utakmice možete pogledati OVDJE.

Kolo je nastavljeno u subotu. Kalinovac je bio domaćin Osvitu iz Đelekovca i pobijedio s 3:1, dok su u Cvetkovcu igrali vodeći Tehničar i dosad trećeplasirana Mladost iz Kloštra Podravskog. Domaćin je slavio s 4:0.

Đelekovčani su poveli u gostima preko Matije Bogdana u 12. minuti, ali Kalinovac preokreće rezultat pogocima Tomislava Ivančića u 15. minuti te Karla Petrinića u 19. i 61. minuti. Kalinovčani su ovom pobjedom barem privremeno skočili na treće mjesto.

Dodajmo i da je zbog “povlačenja za dres u izglednoj poziciji” od 17. minute Osvit igrao s igračem manje jer je isključen Igor Topalović.

Cvetkovčani su u derbiju, pak, uvjerljivo slavili protiv Kloštrana. Povela je početkom drugog poluvremena momčad Krune Lovreka preko Hrvoja Bačija, a ubrzo je vodstvo povisio Saša Vukonić. Jurica Ovnić i David Kranclbinder završili su posao pred sam kraj susreta za veliko slavlje domaćina.

U nedjelju prijepodne Bratstvo u Kunovcu dočekuje molvarsku Mladost, a obje momčadi tražit će pobjedu za priključenje sredini ljestvice.

Preostala tri susreta igraju se u nedjelju poslijepodne. Drugoplasirani Ferdinandovac je na domaćem terenu favorit protiv Močila koje proživljavaju rezultatsku krizu s pet uzastopnih prvenstvenih poraza, dok četvrtoplasirani Borac ide u goste uvijek neugodnom Prugovcu.

Još jedan lokalni derbi odigrat će nogometaši Tomislava, kojima na drnjanski Park prinčeva dolazi posljednjeplasirani Graničar iz Legrada.