Četvrtak, 4. srpnja 2024.

Euro: Hrvatska u Hamburgu remizirala s Albanijom

Hrvatska nogometna reprezentacija u srijedu je u Hamburgu odigrala utakmicu 2. kola skupine B na Europskom prvenstvu protiv Albanije.

Pred izbornikom Zlatkom Dalićem i njegovim igračima bio je imperativ pobjede nakon uvjerljivog poraza protiv Španjolske na startu Eura.

Prvo poluvrijeme bilo je za zaborav. Hrvatska je izgledala jako loše, neprepoznatljivo i nemoćno, dok su Albanci mogli postići i više od jednog pogotka kojeg je zabio Qazim Laci u 11. minuti.

Na početku drugog poluvremena Dalić je umjesto Marcela Brozovića i Lovre Majera uveo Luku Sučića i Marija Pašalića, potom u 69. minuti i Antu Budimira.

Hrvatska je zaigrala bolje nego u prvom dijelu te je dvije prilike pretvorila u pogotke.

Izjednačio je Andrej Kramarić na asistenciju Budimira u 74. minuti, a u 76. je pomalo komični autogol za 2:1 postigao Klaus Gjasula.

Ipak, tu nije bio kraj jer je Albanija duboko u sudačkoj nadoknadi stigla do izjednačenja. Za 2:2 zabio je Klaus Gjsula u 5. minuti dodanog vremena.

U drugoj utakmici 2. kola naše skupine u četvrtak od 21 sat sastaju se Španjolska i Italija.