Ponedjeljak, 16. rujna 2024.

Dinamo uz dosta muke sredio Karabah i stigao nadomak Lige prvaka

Nogometaši zagrebačkog Dinama u utorak su ugostili azerbajdžanski Karabah u prvoj utakmici play-offa Lige prvaka.

Uz dosta muke Modri su u Maksimiru na kraju ostvarili visoku pobjedu rezultatom 3:0 te su stigli nadomak ulaska u skupinu Lige prvaka.

Dinamo je došao u vodstvo pogotkom Marka Pjace u 29. minuti, zabio je krilni napadač Modrih iz drugog pokušaja u prodoru po desnoj strani.

Opasno je živio hrvatski prvak, gosti su se pokazali kao vrlo opasna momčad, ali su propustili brojne dobre prilike za izjednačenje.

Promašaji su se osvetili gostima, Sandro Kulenović povisio je na 2:0 nakon asistencije Martina Baturine u 75. minuti, a isti igrač bio je strijelac i u 80. minuti za konačnih 3:0. Asistencija je upisana Kolumbijcu Juanu Cordobi, novom Dinamovom napadaču.

Mogao je Dinamo ostvariti i višu pobjedu, Baturina je dvaput pogodio okvir gola, a sudac nije dosudio kazneni udarac nakon očitog igranja rukom gostujućeg igrača.

No, ovih 3:0 je odličan rezultat s obzirom na viđeno protiv kvalitetnog suparnika koji se ipak malo ‘raspao’ u završnici.

Uzvratni susret na rasporedu je u srijedu, 28. kolovoza u Azerbajdžanu s početkom u 18.45 sati.