Četvrtak, 19. rujna 2024.

Badmintonaš Hartmanna Lovro Matovina osvojio dvije nove zlatne medalje

Lovro je s reprezentacijom Hrvatske u nedjelju otputovao na Europsko prvenstvo u badmintonu koje će se od 11. do 14. rujna održati u Poljskoj

Član Badmintonskog kluba Hartmann iz Koprivnice, Lovro Matovina ponovno oduševljava svojim rezultatima.

Naime, u proteklog je vikenda u organizaciji Badmintonskog kluba Ikar iz Donje Stubice održano treće kolo Hrvatskog kupa u badmintonu dobne skupine U-11, U-15 i U-19.

Nastupile su igračice i igrači iz cijele Hrvatske, od Bjelovara, Čakovca i Zagreba do Splita i Dubrovnika, njih 50-ak.

Lovro je igrao singl i par u konkurenciji U-15 te singl u U-19.

U obje konkurencije u U-15 Lovro je osvojio zlatnu medalju. Par je igrao s Mihaelom Škofom Vrabecom iz BK Medvedgrada 1998 (Zagreb).

Lovro Matovina i Mihael Škof na pobjedničkom postolju
Lovro Matovina i Mihael Škof na pobjedničkom postolju // Foto: BK Hartmann

“U konkurenciji U-19 zauzeo je odlično peto mjesto. U ovoj konkurenciji igrači imaju 18 godina, a Lovro ima tek 14 godina. Bravo Lovro”, poručili su iz Badmintonskog kluba Hartmann.

Rezultate možete vidjeti OVDJE.

Dodajmo i kako je Lovro s reprezentacijom Hrvatske u nedjelju otputovao na Europsko prvenstvo u badmintonu koje će se od 11. do 14. rujna održati u Poljskoj.

Lovro Matovina prvi slijeva
Lovro Matovina prvi slijeva // Foto: BK Hartmann

“Ovo je najveći uspjeh za klub, ako ne računamo Prvenstvo Hrvatske, a koji je ujedno i najmlađi badmintonski klub u Hrvatskoj. Također, Lovro je tri tjedna bio na pripremama u Danskoj, a ovim putem zahvaljujemo Hartmannu, Zajednici športskih udruga grada Koprivnice i Gradu Koprivnici na financijskoj pomoći”, poručili su iz Badmintonskog kluba Hartmann.

Natjecanje možete pratiti OVDJE.

Badmintonaš koprivničkog Hartmanna Lovro Matovina u Hrvatskom kupu osvojio dvije zlatne medalje