Nedjelja, 6. listopada 2024.

Atletičari Koprivnice ostvarili sjajne rezultate na Veteranskom prvenstvu Hrvatske, padali su i rekordi

Josip Jagarinec natjecao se u utrkama na 1500 i 5000 metara i postao dvostruki veteranski prvak Hrvatske u svojoj kategoriji M50

Prošle subote na atletskom stadionu Sloboda u Varaždinu održano je 28. otvoreno međunarodno atletsko veteransko prvenstvo Hrvatske na kojem su nastupila četiri člana Atletskog kluba Koprivnica Lucija Knorr, Vesna Štefanić, Martina Martinčić i Josip Jagarinec.

Koprivnički veterani ostvarili su odlične rezultate na Prvenstvu Hrvatske i vratili se doma s mnogo medalja i naslovima veteranskih prvaka Hrvatske u više disciplina, te s jednim hrvatskim veteranskim rekordom.

Lucija Knorr, Vesna Štefanić i Martina Martinčić nastupile su na 100 metara. U kategoriji Ž35 Lucija Knorr osvojila je drugo mjesto i srebrnu medalju s rezultatom 17.69 s.

U kategoriji Ž40 Vesna Štefanić osvojila je prvo mjesto, zlatnu medalju i naslov veteranske prvakinje Hrvatske s rezultatom 16.46, dok je Martina Martinčić osvojila drugo mjesto i srebrnu medalju s rezultatom 17.36 s.

Lucija Knorr i Vesna Štefanić nastupile su na 200 metara u obje osvojile prvo mjesto, zlatne medalje i naslove veteranskih prvakinja Hrvatske svaka u svojoj kategoriji. Knorr (Ž35) je ostvarila rezultat 39.34 s, a Vesna Štefanić (Ž40) 36.06 s.

Martina Martinčić nastupila je u utrci na 400 m i osvojila prvo mjesto, zlatnu medalju i naslov veteranske prvakinje Hrvatske u kategoriji Ž40 s rezultatom 85.93 s.

Knorr i Štefanić također su nastupile u bacanju kugle (4 kg) i osvojile prvo mjesto, zlatne medalje i naslov veteranskih prvakinja Hrvatske u svojim kategorijama s rezultatima Lucija Knorr (Ž35) 5.65m, a Vesna Štefanić (Ž40) 4.39.

Josip Jagarinec natjecao se u utrkama na 1500 i 5000 metara i postao dvostruki veteranski prvak Hrvatske u svojoj kategoriji M50 sa sljedećim rezultatima: 1500 m – 5:18.59 min, 5000 m – 19:50,37 min.

Tri člana Koprivnice sudjelovali su u trčanju mješovite štafete 4×100 m u sastavu Vesna Štefanić, Lucija Knorr, Josip Jagarinec i Boris Lacković te su postali veteranski prvaci države s rezultatom 1:02.69 min. Postavili su i novi veteranski rekord Hrvatske u toj mješovitoj štafeti.