Od branitelja za branitelje – od Križa do Okučana naziv je akcije koju je udruga branitelja Općine Križ uz pokroviteljstvo Ministarstva hrvatskih branitelja i Općine Križ organizirala povodom 30 godišnjice vojno redarstvene operacije Bljesak.
Kristijana Frljaka i Marijana Masneca je u ponedjeljak, uz blagoslov velečasnog Bože Pinjuha, na ponosno hodanje od Križa do Okučana u prisutnosti članova udruge branitelja Općine Križ ispratio i načelnik Općine Križ Marko Magdić.
“Ova je aktivnost posvećena svim braniteljima, svim sudionicima vojno-redarstvene akcije Bljesak te svim poginulim, nestalim i preminulim braniteljima, a posebno našem sumještaninu, pokojnom branitelju pripadniku hrvatske policije Zdravku Malnar koji je poginuo 1. svibnja 1995. tijekom VRO Bljesak u Novskoj”, istaknuli su iz udruge branitelja Općine Križ.
Branitelji će od Križa do Okučana zapaliti svijeću na svim usputnim obilježjima hrvatskih branitelja te položiti cvjetni aranžman u Novskoj na mjestu pogibije Zdravka Malnar te u Starom Grabovcu na mjestu pogibije svog sumještanina Marijana Lažete.
Foto: Općina Križ
Više fotografija možete pogledati OVDJE.