Nogometaši Močila i Starigrada u petak su započeli pripreme za proljetni dio sezone, dok su igrači Omladinca iz Herešina krenuli još u četvrtak.
”Pod vodstvom trenera Stjepana Korenike večeras su naše Močile započele s pripremama za drugi dio sezone u Elitnoj ligi. Dečkima želimo puno dobrog rada i što manje ozljeda. Već sutra, u subotu, očekuje nas i prva pripremna utakmica, i to na Močilskoj areni protiv Borca iz Imbriovca. Utakmica počinje u 15 sati. Navijači Močila, dođite u velikom broju podržati naše dečke”, poručili su iz Močila.
Starigradu se vraćaju kapetan Danijel Pavešić i Domagoj Tušek koji su se oporavili od ozljeda.
– Dogovorili smo četiri prijateljske utakmice, igramo svaki vikend, sve u gostima. Sljedeću nedjelju protiv Mladosti Sigetec, tjedan dana kasnije s Tomislav-Radnikom u Sv. Ivanu Žabnu pa kod Sloge u Koprivničkom Ivancu i zadnju u Drnju protiv Tomislava. Pred nama su teški treninzi da se čim bolje pripremimo i uigramo, da se i povrijeđeni do kraja oporave. Idemo stisnuti i ostvariti što više pobjeda pa budemo vidjeli gdje nas bude to doneslo. Dečki jedva čekaju da startamo jer želimo biti bolji nego tijekom jeseni – izjavio je trener Klaudio Đurec za Facebook stranicu Starigrada.
Na trening Omladinca odazvalo se 20 igrača. Sve svlačionice u Herešinu su trenutačno u procesu detaljne renovacije.
”Nadamo se završetku radova čim prije da se omoguće što bolji uvjeti za treninge i utakmice pa će se zbog toga prva pripremna utakmica naše ekipe odigrati u Koprivnici u nedjelju u 10.30 sati na pomoćnom igralištu s umjetnom travom Gradskog stadiona ‘Ivan Kušek-Apaš’ protiv Mladosti Molve”, izvijestili su iz Omladinca.
U subotu pak s pripremama kreće koprivnički županijski ligaš Miklinovec.