Srijeda, 16. listopada 2024.

DALMACIJA ULTRA TRAIL Koprivnički atletičar Benyamin Vuk osvojio drugo mjesto

Članovi koprivničkog Atletskog kluba proteklog su vikenda trčali poznatu utrku Dalmacija Ultra Trail.

Staze, jedne od najtežih u trail trčanju, su prolazile po teškom i zahtjevnom terenu Omiške Dinare. No, bez obzira na kameniti teren, pogledi koji su se pružali jedni su od najljepših koji se mogu vidjeti na utrci.

Na ovogodišnjoj utrci sudjelovali su trkači iz 38 zemalja, a među njima i Silvija Podoreški, Ana Vuk, Damir Podoreški i Benyamin Vuk.

Atletičarka AK Koprivnica

Silvija je trčala stazu Easy DUT u dužini od 10.8 km s 430 m+. Na istoj je bilo 148 trkača od kojih je njih 135 uspješno završilo utrku. Silvija je s vremenom od 1 sat i 39 minuta završila utrku te zauzela 60. mjesto, a u ženskom poretku 23.

Ana je trčala stazu River DUT u dužini od 20.53 km s 1050 m+. Ovu je utrku trčalo 102 trkača, a njih 86 je uspješno stiglo do cilja. Ana je utrku završila s vremenom od 3 sata i 20 minuta zauzevši ukupno 33. mjesto te osmo u ženskom poretku.

Na stazi Ethno DUT u dužini od 30 km s 1150 m+ trčalo je 150 trkača, a njih 138 je uspješno stiglo do cilja. Među njima i Damir koji je završio ukupno deveti s vremenom od 3 sata i 4 minute.

Benyamin je trčao na stazi Mountain DUT u dužini od 123 km s 5600 m+. Na istoj je bilo 67 natjecatelja od kojih je njih 39 uspješno završilo utrku. Za 17 sati i 21 minutu istrčao je Benyamin ovu stazu te osvojio ukupno drugo mjesto.